Кина Bakeware со делител SKU NO.2640-2642 производители и добавувачи | SJZ JINXUAN

Bakeware со делител SKU NO.2640-2642

Краток опис:

Исклучителни Кујна-на-маса разноврсност пече, служи, чување, и подгревате сите во ист bakeware. јадења стакло сода го прават тоа лесно да се готви храна пред време и се чува во фрижидер или замрзнувач за подоцна. Најдобро од сè, транзиции на bakeware убаво од рерната било поставување за доброто порција маса, и остатоци може да оди право врати во фрижидер на крајот на ноќта, нема потреба да се валкани повеќе јадења. Ве молиме Забелешка: не се движат стакло bakeware директно од фрижидер на печката. Ајде ...


 • Порт: TIANJIN/QINGDAO
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Исклучителни Кујна-на-маса разноврсност

  Се пече, служи, чување, и подгревате сите во ист bakeware. јадења стакло сода го прават тоа лесно да се готви храна пред време и се чува во фрижидер или замрзнувач за подоцна. Најдобро од сè, транзиции на bakeware убаво од рерната било поставување за доброто порција маса, и остатоци може да оди право врати во фрижидер на крајот на ноќта, нема потреба да се валкани повеќе јадења.

  Ве молиме Забелешка: не се движат стакло bakeware директно од фрижидер на печката. Нека храната затоплување пред готвење или подгревање во рерна. Бидете сигурни да се користи potholder при ракување со топла стакло bakeware јадења.

  Рерна и микробранова печка  Safe

  јадења стакло печење може да се користи за да се пече или подгревате храна во конвенционална печка или во микробранова печка. Види преку стаклото страни овозможуваат лесно ѕирка во напредокот на храна кога печење, обезбедува дополнителна контрола врз конечните резултати.

  Овие bakeware се направени со борсиликатно стакло-идеален за термичка експанзија и со тоа помалку подложни на искршената кога се изложени на температурни промени.

  Ве молиме Забелешка: Стакло bakeware не треба да се користи во рамките на скара, на stovetop, или со алкохол или конзервирана топлина горилници како извор на директна топлина.

  со делител

  Овие bakewareсо делител може да се подели храна effeciently, да се избегне расипани од страна на други мириси, па можете да уживате во оригиналниот свежа храна.

  ghhtyh


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!