Кина Рагуза во тркалезна форма SKU NO.271-272-273-274-275-276 производители и добавувачи | SJZ JINXUAN

Тепсија во тркалезна форма SKU NO.271-272-273-274-275-276

Краток опис:

Исклучителни Кујна-на-маса разноврсност тепсија Стаклото го прават тоа лесно да се готви храна пред време и се чува во фрижидер или замрзнувач за подоцна. Најдобро од сè, транзиции тепсија убаво од рерната било поставување за доброто порција маса, и остатоци може да оди право врати во фрижидер на крајот на ноќта. Ве молиме Забелешка: не се движат стакло тепсија директно од фрижидер на печката. Нека храната затоплување пред готвење или подгревање во рерна. Бидете сигурни да се користи potholder при ракување со ...


 • Порт: TIANJIN/QINGDAO
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Исклучителни Кујна-на-маса разноврсност

  тепсија стакло го прават тоа лесно да се готви храна пред време и се чува во фрижидер или замрзнувач за подоцна. Најдобро од сè, транзиции тепсија убаво од рерната било поставување за доброто порција маса, и остатоци може да оди право врати во фрижидер на крајот на ноќта.

  Ве молиме Забелешка: не се движат стакло тепсија директно од фрижидер на печката. Нека храната затоплување пред готвење или подгревање во рерна. Бидете сигурни да се користи potholder при ракување со топла стакло.

  Рерна и микробранова печка  Safe

  тепсија стаклото може да се користи за да се пече или подгревате храна во конвенционална печка или во микробранова печка. Види преку стаклото страни овозможуваат лесно ѕирка во напредокот на храна кога печење, обезбедува дополнителна контрола врз конечните резултати.

  Овие јадења се направени со борсиликатно стакло-идеален за термичка експанзија и со тоа помалку подложни на искршената кога се изложени на температурни промени.

  Ве молиме Забелешка: Стакло тепсија не треба да се користи во рамките на скара, на stovetop, или со алкохол или конзервирана топлина горилници како извор на директна топлина.

  страна Рачки

  Интегриран страна справува овозможи безбедно укинување на стакло тепсија во и надвор од рерната и од кујната на маса во трпезаријата или вклучена и назад. удобен страна рачки помогне да се осигура безбедна чекање, дури и кога носите дебели рерна.

  hytjytuj


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!